Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prázdniny a otravný bratr díl 14. - Špatný ráno - večer ještě horší

 

 

Špatný ráno - večer

 ještě horší


 


 


 


 

Fajn musím se vzpamatovat. Nebudu se tady litovat celej den. Nemůžu bejt přece pořád zalezlej v koupelně. Ať už se stalo cokoli a že se to nestalo zrovna málo, tak se s ním stejně dřív nebo později budu muset setkat. To ale neznamená, že se s ním budu i muset bavit. Tohle co se stalo mi vážně ublížilo a ať už má v tý svý palici cokoli, tak mě to beztak může být jedno. Ne, musí mi to být jedno, jinak bych se z toho nedostal. Doufám, že byl natolik chápavý a alespoň odešel z pokoje. Prostě to tentokrát opravdu vzdávám. Už pro mě nic neznamená. No dobře lžu si tady do kapsi sám sobě. Znamená pro mě neskutečně moc a pořád si přeju aby to všechno nakonec dopadlo jinak. Jenže přát si je něco jiného než věřit. Před tím sem věřil teď už ne. Stál si to přeju ale to si taky z tý svý blbý palice vytluču. Prostě si začnu užívat prázdnin. A to jakoby tu vůbec nebyl. Budu ho ignorovat to bude pro nás oba lepší. Vždyť i on to tak chce. Předstírat jako že se nic nestalo. Budem dobrý kámoši. Pche, tak to zrovno. Předstírat ještě zvládnu ale dělat mu dobrýho kamarádíčka a tím ze sebe dělat ještě většího idiota nehodlám. Tak rozhodnuto.


 

A i když si to vše krásně naplánoval přeci jen touha po tom být s Michalem byla hluboko v něm opravedu hodně dobře zakořeněná a i když nevědomky, tak přece jen se oblékl jak nejlíp uměl a dal si na sobě hodně záležet aby vypadal co nejlíp a možná to všechno dělal i proto aby si Michal uvědomil co ztratil a aby se do něj přeci jen zamiloval. I když to v úmyslu neměl a ani si to neuvěděmoval ale přesně to měl tím svým ignorováním v plánu jen to skrýval za ušlechtilou myšlenku „způsob jak vyhnat Michala ze svého srdce i mysli“.


 

Jakmile se dal dopořádku a vyšel ven byl ke své radosti, kterou velice dobře maskoval zklamáním a otraveností, překvapen, že ten o němž celou dobu v koupelně přemýšlel byl stále v pokoji a čekal na něj. Radek ale v žádném případě nechtěl své pravé city dávat najevo a tak nasadil masku lhostejnosti což možná bylo ale možná i nebylo dobře. Kdo ví. Čas ukáže nejlépe.


 

Ty tu pořád jsi.“


 

Radku, možná bychom si měli ještě promluvit.“


 

Vážně. Já si to teda nemyslím. Opravdu ses nemusel obtěžovat.“


 

Mě to neobtěžuje. Výš já o všem ještě přemýšlel.“


 

No páni. Tak to mě opravdu překvapuje. Opravdu jsi takovéto věci schopen? No teda. Tos mě dostal. Ale dík nemám zájem. Myslím, že vše už bylo řečeno a víc už si říkat nemusíme. Tím to končí.“


 

Radku, tohle nedělej. Je mi jasný, že jsem ti asi ublížil........“


 

Asi?! No abych pravdu řekl, tak asi ano. Bohužel pro tebe ne tak jak sis myslel. Stejně tak jako to neznamenalo nic pro tebe........“


 

To není pravda já neřekl, že to pro mě nic neznamenalo.“


 

Ne? No ale popravdě to tak vypadalo. No to je jedno. Radši nic neříkej, protože já o to nemám zájem. Vážně tě nechci poslouchat. Víš co. Nic to nebylo prostě sme se spolu vyspali a tečka. Nic víc nic míň. Budem dělat jako by se nic nestalo.“


 

Radku......“


 

Dost!!!!! Řekl jsem snad dost jasně, že se o tom nechci bavit. A taky nebudu. Tak mi udělej tu laskavost a prostě mlč. Jdu dolů a nehodlám tady s tebou rozebírat chybu kterou jsem udělal, když jsem se s tebou vyspal. Prostě se nic nestalo a konec. Jasné?!“


 

Jasné.“


 

Bože co to s ním je?! Já to nechápu. Předtím to vypadalo jako bych mu vyrval srdce z hrudi a zahodil ho a teď vypadá spíš, že je mu to úplně jedno a naopak ho to obtěžuje. Já už vážně nevím co si o tom klukovi mám myslet. Nejdřív jsem si říkal, že jsem udělal možná tu největší chybu ve svém životě a teď to vypadá, že jsem udělal dobře, že všechno, tak jak jsem si původně myslel, že si prostě jenom chtěl užít. Proč jen tomu ale teď nevěřím. Proč si jen myslím, že to jen předstírá a že jsem mu opravdu ublížil. Musím zjistit kde je pravda. A jestli je pravda ta, že jsem mu ublížil a že ten kluk ke mně cítí něco víc, tak jsem opravdu ten největší kretén na světě a udělám cokoli abych to napravil. Popravdě asi mám toho kluka opravdu rád. Totálně mě dostal a já se toho jednoduše leknul. No nejsem já idiot. Celou dobu tady žvaním o tom jak chci najít kluka, který by mě opravdu miloval a když se jednou takový možná objevil, tak to všechno dokonale poseru a odeženu ho od sebe. O.K. Plán pro následující dny č. 1: Zjistit pravdu o Radkovi!!!!!!


 

Když jsem sešel dolu byl jsem opravdu překvapený. Popravdě čekal jsem, že Radek bude sedět někde mezi klukama s nakrklým výrazem nasraný na celý svět nebo prostě něco podobného. Určitě sem nečekal, že se tam bude se všemi výborně bavit vysmátý od ucha k uchu.


 

Zatmco ostatní mě vesele pozdravili a přizvaly do konverzace, tak Radek se na mě ani nepodíval a jednoduše pokračoval v hovoru jako bych tam ani nepřišel. Několikrát jsem se pokusil zapojit do hovoru což by se mi i dařilo jelikož ostatní na to reagovali ale Radek to naopak vždy velice šikovně smetl ze stolu jako bych nic neřekl nebo lépe řečeno jako bych tam vůbec nebyl. Prostě mě dokonale ignoroval.


 

Vládla mezi náma opravdu dost dusná atmosféra, které si ale nikdo nevšiml až na Lenku. Ta se nestačila divit. Naprosto nechápala co se děje. Zatímco včera by řekla, že spolu co nevidět začnem chodit dneska to vypadalo jako bychom se ani neznali. A jelikož žena je od přírody velice zvědavý tvor rozhodla se, že tuhletu pro ni neskutečnou záhadu rozluští a zjistí co se mezi námy stalo a to tím, že nás jednoduše začne pozorovat. To jsme ani jeden netušili a možná kdybychom to tušili chovali bychom se jinak.


 

Celí den jsem se snažil k Radkovi přiblížit ať už fyzicky či duševně, každopádně ni jedno se mi naprosto nedařilo. Začínal jsem být opravdu zoufalý. Mám se s tím prostě smířit a uvěřit tomu, že si se mnou chtěl opravdu jen užít? Mám ty svoje snahy prostě vzdát? Nebo se mám dál snažit více k němu přiblížit aby se mi opravdu otevřel a řekl mi kde je pravda a rozlušitl tak za mě naprosto nepochopitelnou hádanku? Popravdě už sem z toho začínal být unavený a velice rozrzelý což už si začínali všímat i ostatní kluci a začali si ze mě dělat srandu, že jsem mrzout a ať si dám radši panáka ať jsem taky trochu veselej. No panáka jsem si dal a ne jednoho bohužel to moji mrzutost jenom prohlubovalo a já jsem si připadal čím dál víc zoufalejší a co bylo mnohem horší, začínal jsem po něm čím dál víc toužit. Chtěl jsem aby se na mě zase tak usmíval jako to ráno když jsem přišel se snídaní do pokoje. Bože jak já litoval všechno co jsem tam dnes ráno řekl. I kdyby to bylo tak, že si chtěl jen užít, tak to mohly být prostě krásné prázdniny i kdyby to mělo znamenat, že bych měl na konci zlomené srdce určitě by to za to stálo. Pořád jsem se na něj díval nemohl jsem od něj otrhnout oči. Rozdával úsměvy všemy směry vyjma toho mého. Tím směrem se bohužel ani nepodíval a mě to naprosto ubíjelo.


 

Lenka byla naprosto šokovaná. Byla snad ještě víc zmatená než předtím. Aby taky ne. Vypadalo to jakoby se role obrátily. Zatím co předevčírem házel Radek na Michala toužebné, zamilované, zoufale pohledy a Michal ho nemilosrdně ignoroval, tak dnešním dnem počínaje to bylo naprosto naopak. Naprosto Michala nepoznávala to ovšem ani Radka. Jelikož to byl Tomův brácha, tak ho znala dost dobře a začínala chápat, že z jeho strany je to jen velice dobrá přetvářka a že pravda je jiná než se na první pohled zná. Byla si jistá, že je do Michala zamilovanej a to už hodně dlouho. Jelikož co si pamatovala, tak kdykoli u nich byla a Tom něco vyprávěl, tak ho povětšinou poslouchal tak na půl ucha až do chvíle než zmínil Michalovo jméno v tom okamžiku vždy hned zpozorněl a na obličeji se mu vždy rozli zamilovaný výraz. Do nedávna si tím nebyla jistá jelikož co věděla, tak Michala vídal jen jako malej kluk a od té doby se mu Michal vyhýbal jelikož ho neměl rád. První dny tady jí ale přesvědčili o tom, že její tušení bylo naprosto správné. Teď ale zase nechápala proč se najednou tváří, že ho ani nezná, proč ho ignoruje. Michal ji taky nedával spát. Vždy veselý lehce nad věcí a hlavně nejrozumnější ze všech se najednou choval jako starej morous a tentokrát on byl ten co vrhal Radkovým směrem zoufalé pohledy. Něco se stalo. Něco naprosto otočilo jejich chování. Bohužel neměla ani to nejmenší tušení co se asi tak mohlo stát.


 

Když se Radek zvedl a šel na záchod rozhodl se mírně (už hodně v pokročilém smyslu slova mírně) podnapilém stavu jednat. Chvíli vyčkal aby to nebylo moc nápadné a vydal se za Radkem. Lenčině pozornosti to ovšem samozřejmě neuniklo. Počkal až vyjde ze záchoda a když si ho Radek všiml a chtěl prostě odejít opačným směrem, tak mu okamžitě zastoupil cestu aby nemohl odejít.


 

Mohl bys prosím uhnout? Chci se vrátit.“


 

Nemohl.“


 

Důvod?“


 

Chci si promluvit.“


 

Bože už zas? Myslím, že dnes už jsme toho namluvili oba dva dost a vše už bylo řečeno. Není o čem se bavit.“


 

Tak to mě mrzí ale já tentokrát tvůj názor nesdílím.“


 

Michale nech toho. Jsi opilej nevíš co děláš.“


 

Ale vím. No možná nebudem muset mluvit.“


 

No to jsem rád, že ti to konečně došlo.“


 

Když už si Radek myslel, že se Michal umodřil a chtěl odejít, tak ho Michal bleskurychle chytil a přisál se na jeho rty a začal ho líbat. Což Radka opravdu zaskočilo a nachvíli se mu srdce zatetelilo blahem ovšem velice rychle se vzpamatoval a okamžitě se od něj odtáhl.


 

Co to sakra děláš?!“


 

Není to jasné. Chci tě.“


 

Tak si nech zajít chuť! Nejsem žádná tvoje hračka se kterou si za.ukáš když máš chuť! Navíc nemám zájem o sex s někým kdo je ožralej, že sotva stojí! Jasný chápeš. Možná si ze včerejška pochopil, že jsem celkem svolný a ochotný ti kdykoli vlézt do postele. Bohužel tě musím zklamat. Včera to bylo něco jiného. Jinak řečno včera jsem nevěděl a dnes už vím. Takže buď tak hodný a už mě doprdele pusť!“


 

Doprdele Radku, já si sakra nikdy o tobě nemyslel, že jsi jen hračka do postele!“


 

Vážně?! No ovšem bohužel to tak nevypadá. Co si myslíš, že mě odchytíš někde mimo ostatní, vrhneš se na mě a řekneš že mě chce a já ti ochotně skočim do postele. Jsi vážně mimo hochu. Už nemám chuť. Hele včera to bylo fajn ale zas tak úžasné abych si to chtěl s tebou zopakovat to nebylo.“


 

Cože?! Chceš mi říct, že sis mě vyzkoušel a bohužel sem zkouškou neprošel? Není to tedy spíš tak, že ty jsi ten co tady někoho chtěl jenom dopostele si jednoduše užít a zbohem nic moc to nebylo už nemám zájem. Ha tohle je vážně dost vtipná a ubohá situace a já kretén si začínal mysle, že by mezi náma mohlo opravu být něco víc! No co asi jsme se tedy spletli oba dva v našem očekávání.“


 

Co jsi.....Počkej jak si myslel to že by mohlo být něco víc? Vždyť jsi to byl ty kdo chtěl abychom dělali, že se nic nestalo!“


 

To jsem ale nevěděl.........“


 

Tom

Zdarec kluci, co to tady řešíte? Nechte toho a pojďte mezi nás začíná se to tam pořádně rozjíždět a docela nám tam chybíte.“


 

Ať už chtěl Michal říct cokoli a ať to chtěl Radek sebevíc slyšet ani jednomu se to bohužel nepodařilo jelikož je oba dva Tomáš chytil a odtáhnul je zpět do víru zábavy. Oba dva byli dost naštvaný na toho druhýho až na to, že díky tomu co Michal řekl měl Radek v hlavě teď ještě větší guláš. Nejdřív byl přesvědčenej, že si prostě chtěl opět jenom užít což ho opravdu neskutečně naštvalo na druhou stranu to co potom řekl toto přesvědčení naprosto vyvrátilo ale už bohužel nevěděl co chtěl potom říct a on to tentokrát chtěl vědět. Michal byl ovšem zase naprosto vytočenej a přesvědčenej že první myšlenka byla správna. Nabyl dojmu, že si s ním chtěl opravdu jenom užít a on se o něj naprosto zbláznil nechal celou svou bytost ovládnout těma krásnýma modrýma očima.S tím už je ale konec. Stejně tak jako se Radek ráno rozhodl ho ignorovat, tak teď se tak rozhodl on. Prostě to všechno vypustí a bude toho spratka ignorovat. Ano zase se rozhodl vrátit ke své předchozí nenávisti k jeho osobě.


 

Lenka se opět nečstačila divit. Role se nám opět obrátily. Michal ignoruje Radka, který se naopak snaží odchytit jeho pohled jako by mu chtěl něco říc. Bože co se to tady děje?! Ježiš já to naprosto nechápu. Člověk aby se v nich vyznal. Něco se tam muselo stát. Teď chtěla vědět ještě víc jak předtím co se to mezi nimy děje, že se jejich nálady mění jako počasí.


 

Role se obrátily naprosto dokonale. Tentokrát to byl Radek který, jakmile viděl, že Michal odchází na záchod, se rozhodl jít za ním a celou věc jednou proždy dořešit a tak tam na něj čekal jeko předtím on na něj.


 

Jakmile Michal vyšel, okamžitě mu zastoupil cestu.


 

Co si myslel tím co jsi řekl?“


 

Už nic.“


 

Něco si tím musel myslet. Chci to vědět.“


 

Chtít můžeš. To je ale asi tak všechno. Zájem byl ale už vyprchal a teď mi uhni skrčku, nemám zájem se tu s tebou vybavovat a kazit si tak večer.“


 

r: „CO.....FAJN!!!!!!“


 

m: „FAJN!!!!!“


 

m: „Sem rád, že jsme si to vyjasnily.“


 

r: „To já taky. Víš co ty jeden vypatlenj idiote?! Lituju toho, že jsem se s tebou vůbec vyspal. Byla to opravdu neskutečná chyba.“


 

m: „Vyjmečně s tebou souhlasím lituju toho že ses mi nabízel a že si tě vzal do postele.“


 

r: „Idiote!“


 

m: „Nápodobně skrčku.“


 

Bože já jsem takovej idiot. Co jsem si myslel, že se mnou chtěl chodit?! To určitě! Prostě mě chtěl zase jenom do postele což se mu nepovedlo, tak je všechno při starém. Zase jsem skrček. To jenom dokazuje, že byl milej jenom proto aby si mohl užít. Sakra já jsem tak blbej a najivní!


 

Lenka celá nesvá čekala jak to bude tentokrát až se vrátí. Budou role opět vyměněny nebo si to konečně vyříkají a vše bude dobré. Předpokládala a doufala v to druhé. Jaké bylo však její překvapení, když oba vyšli vrhajíc po sobě doslova nenávistné pohledy. A tohle jako co. To se ti idoti nemůžou přestat konečně přetvařovat. Bože i slepej by viděl, že po sobě oba navzájem touží ale tak nějak si to buďto nedokážou přiznat nebo jsou oba naprostí idioti. Co si tam tentokrát mohli říct, že jsou tak naštvaný. Lenka už to tentokrát nevydržela a rozhodla se jednat a tak se vydala jako první za Radkem.


 

Ahoj Ráďo.“


 

Nazdar.“


 

Co tak naštvaně?“


 

Promiň Lenko, jenom jsem se bavil s jedním naprostým kreténem a bohužel mi to zkazilo náladu. Naštěstí jsi tu ty, tak doufám, že mí náladu zase zlepšíš.“


 

Hm. A ten naprostej kretén je předpokládám Michal.“


 

Co? Ne............. Jak to víš?“


 

Jednoduše. Nejsem blbá a mám oči. Stalo se něco? Proč jste na sebe jak psi. Včera jste si docela rozuměli.“


 

Hm to bylo včera jenže někdo si prostě jenom hrál a nutno podotknout, že já to nebyl.“


 

Aha. Takže tím chceš říct, že si z tebe pro mě z neznámého důvodu dělal Michal dobrý den?“


 

Jo trefa do černého! Jenom mě využil! A já nejsem takovej blbec abych si to nechával líbit.“


 

Víš Ráďo já jsem vždy na tvé straně, nejen pro to, že jsi Tomův brácha ale taky proto, že si hodnej kluk a mám tě ráda a jestli se nepletu, tak máš Míšu rád. Ale Míša je taky hodnej kluk a nejak se mi prostě nechce věřit, že by někoho jen tak pro pobavení využíval.“


 

Já a mít ho rád?! Tak to ani za sto let. Takovýho kreténa bych nechtěl ani kdyby se mi nabýzel na zlatém podnosu!“


 

Sice nechápu proč tak moc popíráš to co je tak zřejmé ale budiž brát ti to nebudu. Dobře tedy nemáš ho ráda ani malinko. Ale co takhle si s ním zkusit promluvit. Určitě je to nedorozumění a určitě se to vysvětlí.“


 

Ne děkuju nemám v úmyslu se o to zase snažit. Již se stalo a řekl bych, že mi to dostatečně objasnil a jestli jsi jak říkáš na mé straně a nechceš mi tu náladu kazit ještě víc, tak už přede mnou o něm nikdy nemluv.“


 

Dobře, dobře. Už mlčím a nebudu o něm mluvit a teď jako hodný a milující švagříček si semnou dáš skleničku něčeho velice dobrého a ostřejšího.“


 

S tebou Léňo vždycky. Bože ten brácha má vážně štěstí. Lepší holku nemohl najít. Jen nevím jestli ty jsi s mým bráchou vyhrála terno.“


 

Ale no tak. Mám ho ráda právě proto jaký je. A je s ním sranda.“


 

No ju máš pravdu. Taky bych nechtěl aby byl jinej.“


 

No vidíš. Jeho prostě nejde nemít rád. Buď ho musíš milovat nebo nenávidět. A všicdhni se díky jeho povaze rozhodnou stejně tak jako já pro to první.“


 

Tak jest. Jdem na toho panáka.“


 

Lenka se ještě nějakou chvíli bavila s Radkem a opravdu se jí podařilo mu zlepšit náladu a za chvilku už se netvářil jako kakabus a zase se usmíval, tak jako vždy, zatímco Michal dál utápěl svůj smutek a vztek v alkoholu a za chvíli byl tak na mol, že už nemohl ani souvisle mluvit a kluci už mu museli zakázat cokoli vypít, jelikož i když nemohl pomalu ani chodit, stále chtěl pokračovat v pití. Nakonec to bylo pro všechny opravdu velké dilema, jak ho dostat nahoru do postele. Nejdřív se zařekli, že ho tam nikdo tahat nebude jelikož je to o hubu, pak se ale rozhodli, že mu bude hodně špatně a dole by ho akorát vzbudili a navíc ho ani není kde uložit. Jediný Radek se jejich debaty o Michalovi neúčastnil a prostě to všechno ignoroval a bavil se s Lenkou, která přistoupila na jeho hru ignorování Michala s rozhodnutím, že jekmile bude Michal při smyslech, tak si s ním promluví. Jelikož i když to ten kluk nechtěl přiznat, tak je Radek do něj opravdu hodně zamilovanej a momentálně mu něčím Michal opravdu hodně ublížil. Stále věřila tomu, že je to prostě jenom nedorozumění. Nechtěla věřit tomu, že by byl Michal schopný takhle milýho kluka jen tak využít pro svoje pobavení.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nestíhám

(xXxIchigoxXx, 22. 9. 2011 17:46)

lidičky zlatý samozřejmě plánuji povídku dopsat a vážně jsem myslela, že budu stíhat dávat každý týden pokračování ale bohužel nestiham. hodně práce málo volna. tento víkend ale na 10000000000000 % bude pokračování. takže se jako vždy omlouvám za velkou pauzu ale slibují, že se budu víc snažit a vyšetřila si na psaní více času. nNo inu není to tak jednoduchý jak jsem si původně myslela. Pacek lidi a o víkendu nezapomeňte bude pokračování. pá

...

(miku, 9. 9. 2011 19:46)

bedes tu povidku jeste psat nebo ne?? ja ze je dobra ...a jestli ji nedopises budu plakat xD Ne jen aby jsem uz nedoufala jestli to vubec bude pokracovat

:)

(Ithryn, 7. 9. 2011 12:28)

super povídka, moc rád jí čtu. Pěkné nedorozumnění, doufám, že si to kluci brzy vyříkají.
Těším se na další pokráčko, doufám, že mě nenecháš moc dlouho čekat.

.

(ada, 9. 8. 2011 17:49)

teda toľko nedorozumení a nepochopenia sa v jeden deň

hmmm :)

(kioko, 8. 8. 2011 11:26)

a co kdyby si už načla náš druhý pár s Vikym a Dádou :) ale to máš asi připravené na později :) už se těším :)))) jen tak dál... doufám že bude Míša hodně ŽÁÁÁÁRLIT!!!! musíš pokračovat :))))

;)

(alla, 7. 8. 2011 23:09)

dobrý! jen tak dál :)

:-)

(nagi, 7. 8. 2011 22:51)

moc hezke, ale oba jsou to poradne zabedneni pitomci, kteri si mysli, ze maji pravdu a kdyz jeden rekne to, ten druhy si to vysvetil jinak....a lenka je velmi chapavy clovek :-D uz se moc tesim, jak bude Misa zarlit a take se tesim, jaka bude nova postava a jak jim to tam zamota :-D takze dekuji za dilek a tesim se na pokracovani

....

(heartles, 7. 8. 2011 22:26)

supeeeer honem sem s dalším pokráčkem ... mohly by se opit a skončit v postely :)

Re: ....

(xXxIchigoxXx, 7. 8. 2011 22:40)

Tak lehký to mít nebudou. Navíc kdyby spolu skončili opilý v postely, tak bych řekla, že by se tím problém nevyřešil ale prozradím jedno. Michal bude žárlit. Hoooooodně žárlit. Což znamená, že se nám asi na scéně objeví někdo nový. :-)