Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prázdniny a otravný bratr - úvod do příběhu+postavy

26. 6. 2010

 

Úvod do povídky a popis postav


Tak jelikož jsme vás poslední dobou trochu zanedbávala a pokračování přibívala po delší době a s prázdninama jsem do teď ještě nezačala, tak jsem se rozhodla, že jelikož prázdniny se nám kvapem blíží, teda alespoň těm šťastlivcům co ještě stále navštěvují školní lavice. Já mezi ně už bhužel nepatřím, tak bych v rámci této slavné a všemi očekávané udolosti, opět tím má namysli prázdniny a je z toho čím dál víc deprimovaná, že už je nemá, že bych konečně mohla začít i s touto povídkou. No a jelikož tady bude trochu víc postav hned od začátku tak to hlavní osazenstvo se vám pokusím v tomto úvodu představit a zároveň vám tak trochu i přiblížit děj. To abyste věděli na co se máte těšit.


Postavy a tak trochu popis jich samotných abyste si o nich udělali představu


Michal

Tomáš

Radek

Daniel

Viktor

Kamil

HonzaMichal (Miky) Nejlepší kamarád Tomáše, jsou jako bratři. Opravdu z duše nesnáší jeho bratra Radka jelikož má stále v živé paměti jak ho pronásledoval na každém kroku a vždy mu zmařil jakoukoli šanci na seznámení. Což je hlavní důvod proč ho tak nesnáší. Jelikož je to ale Tomášův bratr snaží se své nesympatie trochu držet na uzdě. Což se mu bohužel ne vždy daří. Pro Tomáše by ale totiž udělal cokoli i když se občas cuká. Je momentálně nezadaný a jak vždy prohlašuje, chce prostě přítele který se nestydí za to že je teplej a na nic si nehraje. Ve skutečnosti touží hlavně po tom se už konečně zamilovat a najít někoho kdo by ho také miloval. Jelikož jeho vztahy do teď byly jen o sexu a jeho už tyto vztahy unavují a i když by to nikde nepřiznal, tak ho to trápí a z celé své duše touží po lásce.


Tomáš (Tom) Nejlepší kamarád Michala a bratr Radka. Moc dobře ví jak Michal jeho bratra nesnáší ale jako pravý důvod vždy považoval, že za ním všude dolézal. Svého bratra má upřímně rád a udělal by pro něj cokoli, tak i přesto, že ví, že ho Michal nesnáší a tak trochu ho chápe, nikdy nemešká a bratra brání. Nemá ani ponětí o tom, že je jeho bratr gay a celou tu dobu je zamilovaný právě do Michala. Stále se snaží Michala přesvědčit aby zahodil své staré předsudky vůči svému bratrovi a dokola ho ujišťuje o tom, že už to dávno není malej otrava a že se opravdu změnil. Což mu Michal ani za mák nevěří.


Radek (Ráďa, pokud ho chtěj vytočit tak Radunka nebo Radeček) Upřímně zduše nesnáší zdrobněliny svého jména jediná, která mu nevadí je Ráďa ostatní mu připadají příliž dětské a proto je nemůže vystát. Je už od svých 13ti let zamilovaný do bratrova nejlepšího kamaráda. Vždy snažil mu být co nejblíže a doufal, že si ho také někdy všimne. Jakmile viděl jakýkoli náznak toho, že se o Michala někdo pokouší, vždy mu šance jakýmikoli způsoby překazil. To aby mu ho náhodou nikdo neodvedl už dříve než si ho Michal všimne. Bohužel to mělo naprosto opačný účinek a Michal ho začal nesnášet o čemž neměl ani tušení. Když mu ale tuto skutečnost jednoho dne jeho bratr dostatečně objasnil, tak se z toho na určitý čas skoro složil a s nikým moc nemluvil. Rozhodl se, že se změní. A to jak svůj vzhned tak chování. Ze dne na den přestal dělat hovadiny a začal se plně věnovat škole a i doma se z něj stal vzorný syn. Byl rozhodnutý, že až jednou zase Michala potká tak mu dokáže, že není žádnej otravnej malej usmrkanec. I po čtyřech letech po které Michala neviděl je do něj stále zamilovaný a proto s nikým ještě nechodil i když nabídek měl dost a to jak z dívčích řad, tak i z řad kluků.


Daniel (Deny) chodí na stejnou univerzitu jako Michal, Tomáš a Kamil. Neustále střídá holky s žádnou nevydrží dýl jak 14 dnů i když by měl rád vážný vztah. Bohužel se mu ale jak říká nedaří najít tu pravou a proto musí stále hledat. Hlavní důvod proč ale s žádnou s dívek nevydrží delší dobu je to, že mu v tom vztahu prostě něco chybí a to i v postely. I když pro něj nikdy není problém sbalit kdykoli a kdekoli jakoukoli holku tak mu ve skutečnosti po většinou lezou na nervy. Neví co mu na těch dívkách tolik vadí. Sám se občas nechápe, jelikož dokud s ní nezačne chodit tak mu nevadí a rád si s nima i popovídá. Jamile ale s nějakou začne chodit věci se mění a on už je vnímá jinak a vztah co nejrychleji ukončuje. Začíná ho to trápit a občas se tím i užírá protože už prostě nechce dál hledat, chce už najít ale neví co. Od té doby co se ke Kamilovi a Honzovi pristěhoval Viktor a záhy na to se začlenil od jejich party si ho vzal pod svá ochraná křídla o občas se o něj až moc úzkostlivě stará. Jakmile má Viky problém, je vždy u něj aby ho vyřešil.


Viktor (Viky) Je nejmladší z celé party je mu 22 let. Před dvěma lety se se svými rodiči přistěhovali a bydlí vedle Kamila s Honzou, kteří mu ukázali město a vzali ho mezi sebe. Jsou to jeho nejlepší přátelé. Celé dva roky je tajně zamilovaný do Daniela, kterému se to ale bojí říct a tak to jednoduše drží v tajnosti a jen ho pozoruje a snaží se mu být nablízku. Proto je vděčný za to, že se o něj Deny tak stará, jelikož díky tomu s ním může byt tak často. Jelikož mu je ale stále nablízku tak je respektive také pokaždé u toho když se Deny snaží sbalit nějakou holku, což ho velice bolí. I když by nejradši svůj pohled odvrátil aby nemusel vidět jak se s nimi směje a líbá, přesto to neudělá a sám sebe tím trápí.


Kamil (občas Kamča v případě, že ho chtěj vytočit) Nesnáší když mu někdo říká Kamčo, jelikož si pak připadá jak holka, proto jednoduše upřednostňuje oslovení Kamile.

Honza (Honzina) Velice rád svého bratra škádlí a říká mu Kamčo.

Kamil a Honza jsou bratři a jsou to jednovaječná dvojčata. Jsou naprosto stejní a dokonale k nerozeznání. Jediné podle čeho je můžete rozlišit je jejich povaha a řetízek s přívěškem počátečního písmena jejich jména. Jako jediní si všimli Vikyho zoufalých, zamilovaných pohledů směřovaných na Denyho a tak se jednoduše rozhodli, že je daj o tyhle prázdniny dohromady. Jelikož jak říkají pokud se o něj Deny tak stará tak v tom přece něco musí být a to né jen kamarádství. Jsou rozhodnuti svou misi splnit za každou cenu a jsou ochotni pro to udělat cokoli.


Děj


Takže abych to neprodlužovala, děj začíná v první den prázdnin a parta šesti kamarádů, která si na celé dva měsíce naplánovala společné prázdniny daleko od všech na osamocené chatě u rybníka, která je nedaleko jedné vesničky (Vesnička není zas tak malá a zaostalá jak se později v určité chvíli bude tvrdit :-)) se právě domlouvají na podrobnostech odjezdu, když se ale objevuje jeden problém. Tomáš jim právě oznámil, že nepojede protože rodiče jedou pryč a on má zůstat doma a hlídat bratra. Což se samozřejmě ostatním nelíbí a snaží se nějak vymyslet jak zařídit aby nakonec mohl jet. Nakonec Deny dostane jako jediný bravurný nápad a to vzít jednoduše jeho bratra sebou čímž by byl problém vyřešen.


Podaří se ale Tomášovi přesvědčit své rodiče aby bratra pustili s ním, nebo mu to zkazí plány a on bude muset zůstat doma?

A pokud se mu to podaří, jak se k tomu postaví Michal, který ho nemůže vystát?

Najde Daniel to co mu ve vztazích stále chybí a to co stále hledá?

Přizná konečně Viktror Danielovi, že ho miluje, nebo bude dál mlčet a tiše trpět?

A co když se do toho nakonec vloží Kamil s Honzou?

Podaří se jim pošťouchnout Denyho tím správným směrem a to směrem k Vikimu?

Nebo je to prostě stracený plán?

Nebo bude nakonec úplně všechno jinak než jak to teď vypadá?


Pokud chcete znád odpovědi na všechny otázky a pokud vás alespoň trochu zaujal můj úvod do nové povídky. Tak to si ji budete muset přečíst. I když už v úvodu jsem vyzradila vic než jsem původně chtěla. No nic alespoň budete vědět na co se máte těšit.


Tak zatím pácek a doufám, že se bude povídka líbit jelikož mě velice baví ji psát. :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

....

(Hirotana Naoto, 28. 6. 2010 17:22)

som rada že ťa to baví písať pretože ma to baví čítať! Takže sa veľmi teším na prvý diel!

=0)

(Teressa, 27. 6. 2010 18:44)

uz sa moooc tesim=) uz aby tu bola prva cast=)

:-)

(nagi, 27. 6. 2010 9:49)

vypada to velice slibne, uz se moc tesim. Doufam, ze das prvni kapitolku co nejdrive

:-)

(Lachim, 26. 6. 2010 21:32)

Navnadila jsi mě dokonala. Netrpělivě čekám na první díl.